Co je minigolf

Jak už z názvu tohoto sportu vyplývá, jedná se o zmenšeninu klasického golfu. WMF (World Minigolf Federation) schválila tři typy hřišť: MINIATURGOLF, FILC a MINIGOLF (BETON).

Miniaturgolf - je to asi nejznámější typ hřiště a to nejen v naších krajích, ale i ve světě. Miniaturgolf se nachází na koupalištích, v parcích, ale i v rekreačních střediscích a zotavovnách. Jednotlivé dráhy jsou 6,25m dlouhé a 90cm široké. Hraje se na eternitových deskách uložených v ocelovém rámu. Do těchto drah se nesmí vstupovat, protože by mohlo dojít k poškození hracích desek.

Minigolf - tento typ drah není u nás už tak moc rozšířen, protože jeho výstavba je poměrně nákladná, což ovšem neplatí v cizích zemích. Dráhy jsou vyrobeny celé z betonu, kromě mantinelů, které jsou z ohýbaných trubek. Délka těchto drah je úctyhodných 12m, jejich šířka je 1,25m a průměr kruhu je 2,5m. Rozměr jamky je stejný jako u miniaturgolfu. Protože jsou hrací dráhy z betonu, je zde dovoleno do nich vstupovat.

Filc - na "Filcu" se hraje na koberci a to doslova. Dráha je celá ze dřeva, hrací koberec je uložen na roštu, takže při dešti protéká voda filcem - netvoří se kaluže a tak se může hrát skoro jako za sucha. Délka drah je flexibilní a to od 9m až do 18m. U tohoto typu hřišť může být buď klasický koncový kruh, ale i osmihran o průměru od 1,8m až do 2,4m.

Co je cílem hry?
Cílem hry je zahrát golfovou holí míček do jamky na co nejmenší počet úderů. Pro zdolání jednoho hracího okruhu je potřeba, aby hráč zahrál všech 18 drah. Na každé dráze má hráč k dispozici šest úderů. Pokud se nepodaří zahrát dráhu na těchto šest úderů, dostává hráč jeden trestný úder. Do hracího protokolu si zapíše sedm úderů a postupuje na další dráhu.
.
Copyright 2007 © MGC Jedovnice, created by it2b s. r. o..