Historie klubu

Náš klub vznikl v roce 1993. Ve stejném roce bylo také v autokempu Olšovec postaveno naše hřiště, kde se začala scházet hrstka nadšenců, kteří tak vyřešili problémy, které měli tehdy s vlastníkem minigolfového hřiště v Blansku a započali tak novou éru tentokrát již v Jedovnicích.

Většina hráčů, kteří se tehdy zasloužili o vznik našeho klubu již minigolf nehraje, jiní na čas svoji hráčskou činnost přerušili, ale mnoho dalších přibylo a vytvořilo tak partu lidí, kterým se daří rozvíjet tento sport a propagovat Jedovnice po celé České republice. MGC Jedovnice rozhodně není na poli minigolfu pojmem neznámým, což dokazují i úspěchy našich hráčů.

Našemu klubu se během éry svého fugování podařilo ustát mnoho problémů, ať už finančních nebo hráčských. Po pěti letech existence dokonce našemu klubu hrozil zánik a potýkali jsme se s odlivem hráčů. Tehdy se vedení klubu chopil nový výbor klubu ve složení: Prezident klubu – Jiří Rimpler, Manažer a víceprezident klubu – Radek Šebela, Jednatel a právní poradce klubu – JUDr. Emil Procházka. Této trojici se podařilo celou situaci konsolidovat a zahájit další rovzoj klubu. V dnešní době tak má náš klub kolem 40 členů, 2 smíšená družstva a jedno družstvo seniorské. Spolupracujeme také se Základní školou Jedovnice a pořádáme kroužky minigolfu při Centru volného času ZŠ Jedovnice. Naším prvořadým cílem je práce s mládeží a vybudování juniorského týmu, který bude moci navázat na úspěchy našich tehdejších juniorů, kteří v roce 1998 vybojovali postup do Extraligy juniorských družstev.

.
Copyright 2007 © MGC Jedovnice, created by it2b s. r. o..