Aktuality a články

Turnaj série Grand Prix opět na hřišti MGC Jedovnice

08. 05. 2012mgcjedovniceDne 6. května se na minigolfovém hřišti MGC Jedovnice v autokempu Olšovec konal celostátní turnaj jednotlivců a družstev v minigolfu. Stalo se již tradicí, že minigolfový klub z Jedovnic dostává tu čest pořádat nejvýznamnější turnaje, a to mimo jiné proto, že jeho hráči dlouhodobě dosahují na těchto turnajích úspěchy, jak v soutěžích jednotlivců, tak také soutěži družstev. 
 
V letošním ročníku dlouhodobé soutěže Extraligy smíšených družstev se tým MGC Jedovnice před tímto turnajem usadil na čtvrté příčce, což je historicky nejlepší umístění hráčů z Jedovnic. Na domácím hřišti se konalo třetí kolo, které bylo pro domácí hráče klíčové zejména z toho důvodu, zda svoji pozici v dlouhodobé tabulce udrží a nebo ne. Hřiště tedy prošlo kompletní rekonstrukcí a domácí hráči strávili jeho přípravou stovky hodin svého volného času. Nic nechtěli nechat náhodě.
 
Herně hřiště prověřili hráči už týden před tím, kdy se na něm konal Open turnaj oblasti Morava-jih. A výsledky naznačovaly, že jsou domácí hráči na nadcházející turnaj série Grand Prix dobře připraveni. 
 
Počasí na turnaji domácím také přálo a přivítalo přítomné hráče z celé české republiky příjemnými teplotami kolem třiceti stupňů. Na turnaj se tedy sjelo bezmála 70 hráčů včetně kompletního reprezentačního týmu, jehož součástí je i hráč spřáteleného oddílu ME Blansko Martin Skoupý. Hráči bojovali celkem v deseti individuálních kategoriích, Extralize juniorských družstev, Extralize ženských družstev a Extralize smíšených družstev.
 
A jak to tedy celé dopadlo? Domácím hráčům se bohužel nepodařilo setřást tíhu domácího prostředí  a herní projev tomu odpovídal. Hned v prvním okruhu zahráli svůj nehorší týmový výkon za několik let, což je odsoudilo k nekompromisnímu osmému místu a výhledy na lepší umístění se pomalu začali ztrácet z obzoru. Bohužel ani v dalších kolech nepřišlo výraznější zlepší a nepomohlo ani střídání. Tým, který hrál ve složení Šebela Radek, Kučera Lukáš, Rimpler Jiří, Holub Leopold, Láník Jan a Rimpler Josef, podporovaný dvojicí kaučů Skoupý a Vyška, kteří se starali, aby hráči měli dokonale připravené míče a zametené dráhy, tak nakonec obsadil konečnou sedmou příčku, což bylo obrovským zklamáním. V celkovém pořadí Extraligové tabulky tak MGC Jedovnice kleslo  na šestou příčku a je tedy v sestupovém ohrožení. Před domácími hráči jsou ale ještě dvě ligová kola, takže není nic ztraceno.
 
Přestože se domácím v soutěži družstev nedařilo, tak v soutěži jednotlivců se jim podařilo několik cenných kovů posbírat. Stalo se tak v kategorii senioři 2, kde domácí Josef Rimpler vydobyl bronzovou medaili a v kategorii senioři, kde jeho týmový kolega Leopold Holub vybojoval krásnou druhou příčku.

Kompletní výsledkovou listinu můžete shlédnout na portále minigolfnews.cz.

 


.
Copyright 2007 © MGC Jedovnice, created by it2b s. r. o..