Aktuality a články

Reportáž z turnaje 2. MT Jedonvice

30. 05. 2011O víkendu 28. a 29. května se na hřišti MGC Jedovnice, které se nachází hned u rybníka Olšovce ve stejnojmenném autokempu konal druhý letošní turnaj série Moravia Tour. V rámci tohoto turnaje se hraje také I. Liga smíšených a I. Liga Seniorských družstev.

Na hřiště domácího oddílu se sjelo celkem 54 hráčů z celé Moravy, aby se zde utkali v 7 věkových kategoriích. Počasí na účastníky, kteří se na hřiště začali sjíždět již v pátek odpoledne, nebylo moc přívětivé a hráči, kteří nestihli natrénovat hřiště mimo oficiální sobotní trénink, museli trénovat za vytrvalého deště. Což se bohužel projevilo na celkových výkonech v neděli, kdy pro změnu vykouklo sluníčko a azurová obloha.

O jedovnickém hřišti je známo, že se hraje jinak za chladného počasí a jinak za teplého počasí. První nedělní kolo to také potvrdilo, kdy výkony účastníků odpovídali tomu, že většina z nich trénovala v sobotu za zimy a deště. Nicméně od druhého okruhu již bylo možné pozorovat dramatické zlepšení, které hráčům vydrželo až do čtvrtého okruhu.

Domácí hráče nejvíce zajímala soutěž první ligy smíšených družstev, ve které tým MGC Jedovnice „A“ bojuje o postup zpět do Extraligové soutěže, ze které v předchozím ročníku soutěže spadl. Na tomto turnaji se hrálo poslední kolo před finále, které se uskuteční na Přeboru Moravy v Příboře. Domácí se před tímto kolem nacházeli na druhé pozici se ztrátou tři a půl bodu na vedoucí MGC Olomouc „B“. Nic jiného než vítězství tedy domácí hráče nezajímalo, a tak již od prvního kola ukázali svým soupeřům, kdo je na hřišti pánem a svůj náskok každým kolem zvyšovali. V konečném výsledku svým soupeřům z MGC Olomouc „B“ naložilo domácí „áčko“ celých 44 úderů. Bylo tedy jasné, že to dramatické se bude odehrávat na ostatních pozicích. Ještě ve třetím kole vypadala situace poměrně hodně zajímavě, kdy druhý favorit soutěže MGC Olomouc „B“ spadl dokonce na 4 pozici. Nicméně hráči Olomouce se nenechali znervóznit a v posledním 4 kole zabojovali a nechali za sebou třetí ME Blansko, které na tomto turnaji chtělo jako černý kůň soutěže překvapit a oživit svoje postupové šance do finále na Přeboru Moravy. Další zajímavý obrat se odehrál v boji o 4 místo, které uhájil KDG Tovačov před MGC 90 Brno. Nicméně čtvrtá příčka nebude Tovačovu stačit a o pouhého půl bodu nepostoupí na Přebor Moravy a tím pádem je odsouzen k sestupu stejně jako tým MGC Jedovnice „B“, který statečně bojoval, ale stačil pouze na poslední 1. MTGC Prividza ze Slovenska, který podle pravidel soutěže ale nikam nesestupuje, i když se v konečném pořadí umístí na posledním místě. Před nadcházejícím Přeborem Moravy v Příboře je tedy jasné, že o postupovou příčku si to rozdá MGC Jedovnice a MGC Olomouc „B“ a na třetím místě se umístí nadějný tým z Blanska.

V soutěži seniorských družstev se také představilo domácí družstvo. Nicméně zde již byla situace poměrně jasná již od začátku. Kdy se na čele usadil MGC Olomouc, následovaný právě domácím týmem a třetí příčku okupoval KGC Tovačov a poslední pak Bystřice pod Hostýnem. V tomto pořadí také ligová soutěž na tomto turnaji skončila.

Domácí hráči dominovali také v kategoriích jednotlivců. Jiří Rimpler získal po skvělém výkonu stříbrnou medaili v kategorii mužů. Leopold Holub byl nejlepším v kategorii seniorů. Stejně jako Josef Rimpler v kategorii Senioři 2. Ve všech kategoriích, kde měl domácí oddíl zastoupení se tedy podařilo získat medaili, což svědčí o celkově kvalitním výkonu, který domácí hráči předvedli.

Za MGC Jedovnice patří na závěr patří dík Městysu Jedovnice za podporu minigolfu, která pomáhá k tomu, že naši hráči patří k nejlepším v republice a mohou tak šířit dobré jméno Jedovnic.


.
Copyright 2007 © MGC Jedovnice, created by it2b s. r. o..