Aktuality a články

Historický úspěch MGC Jedovnice na domácím hřišti

10. 06. 2010V loňském roce se jedovnickým minigolfistům podařil historický úspěch v podobě postupu do nejvyšší soutěže družstev tedy Extraligy. Tím se jedovničtí hráči zařadili po bok absolutní špičky a navázali tak na individuální úspěchy v kategoriích jednotlivců. Účast „A“ teamu MGC Jedovnice v nejvyšší soutěži byl také jeden z důvodů proč se Český minigolfový svaz rozhodl udělit pořadatelství prestižního celostátního turnaje Grand Prix právě na jedovnické hřiště. Tento typ turnaje se na jedovnickém hřišti hrál v minulosti pouze v roce 2001.


Pro jedovnické hráče bylo přidělení turnaje klíčové také zejména z toho důvodu, že bojují o udržení setrvání v prestižní soutěži. Naši hráči tedy hodlali znalosti domácího prostředí využít ve svůj prospěch, takže i z tohoto pohledu byl turnaj klíčový.

V neděli 6. června se tak na hřišti MGC Jedovnice hrálo předposlední kolo dlouhodobé soutěže družstev v rámci, které se hraje také soutěž jednotlivců. Domácí pořadatelé měli plnou hlavu starostí s počasím. Vždyť ještě ve středu před turnajem bylo hřiště doslova plné vody a domácí hráči měli co dělat, aby se jim podařilo připravit důstojné podmínky, které si tento typ turnaje žádá. Minigolfisté se začali na hřiště sjíždět již ve čtvrtek, aby dokonale poznali podmínky místního hřiště. Mnozí z nich totiž na hřišti hráli vůbec poprvé. Nakonec se jich na turnaj přihlásilo více než 80, což je jedna z největších účastí v letošním roce. Dokonce i počasí se nad domácími smilovalo a od soboty nabídlo krásné letní počasí, které napomohlo skvělým výsledkům.

Samotný průběh turnaje nahrával do karet domácím hráčům. Hned v prvním kole naši hráči ukázali soupeřům, že se s nimi musí počítat. Připomeňme jen, že v soutěži družstev startuje 7 teamů a v každém družstvu hraje 5 hráčů a jeden náhradník, tedy hráč, který může v průběhu hry střídat libovolného jiného nasazeného hráče a vstoupit tak do hry, když se někomu z hráčů nedaří. To ale pouze jednou za celý turnaj.

Pro zachování si šance na udržení v Extralize potřeboval domácí tým obsadit nejhůře 4 příčku a s tímto cílem také vstupoval do turnaje. Také hned po odehrání prvního kola se na této příčce domácí tým usadil. V dalších odehraných kolech pak jen zvyšoval odstup od svých soupeřů a v posledním čtvrtém kole pak dokonce ztrácel pouhé dva údery na třetí pozici. Do posledního kola šli tedy domácí hráči s tím, že se pokusí o historický úspěch. V posledním čtvrtém kole dokonce v domácím teamu došlo na taktické střídání, které se v závěru ukázalo jako klíčové. Domácím se tím podařilo získat jeden úder k dobru, který jim pomohl k celkovému třetímu místu! Radost tedy byla na snadě a vidina udržení Extraligy je pro domácí hráče mnohem jasnější, i když to bude ještě hodně těžké, jelikož podobně dobrý výkon budou muset naši hráči zopakovat také v dalším kole v Praze a ještě k tomu na hřišti, které neznají. Na tomto místě je třeba poznamenat, že úděl nováčků v Extralize bývá krutý. V minulosti se jen málo teamům, které postoupili z nižší soutěže do Extraligy podařilo tuto soutěž udržet.

Úspěch v soutěži družstev nechal vyniknout také členy těchto teamů v individuálních kategoriích. Nejlépe si vedl Radek Šebela, který se stal absolutním vítězem turnaje a vítězem kategorie mužů. Radek zahrál svůj historicky nejlepší turnaj a udělal si osobní rekord na čtyři odehrané okruhy, kdy zahrál neuvěřitelných 84 úderů, tedy průměr 21 úderů na jedno kolo. Připomeňme jen, že jedno kolo v minigolfu se rovná 18 jamkám. Radkovi se dokonce podařilo jedno kolo zahrát na 19 úderů! Tímto svým výkonem překvapil nejen svoje spoluhráče ale celou českou minigolfovou špičku, kdy za sebou nechal celou českou reprezentaci.

Dalšího skvělého úspěchu docílil Josef Rimpler v kategorií starších seniorů, kdy také on se stal v této kategorii neporazitelným s celkovým součtem 95 úderů.

Za zmínku také stojí vítězství Adama Doležálka z ME Blansko v kategorii juniorů.

Turnaj tedy plně naplnil očekávání domácích hráčů. Také v celkovém hodnocení turnaje ze strany hlavního rozhodčího dostal známku 1,26, což je druhé nejlepší hodnocení v letošním roce a je výrazem pořadatelské kvality a také kvality hřiště jako takového.

Na závěr bychom rádi pozvali všechny fanoušky MGC Jedovnice na další domácí turnaj, který se koná 26. září 2010. Tentokrát se bude jednat o Open turnaj a II. Ligu, kde pro změnu nastoupí náš „B“ team, který se v této soutěži drží na medailových pozicích.

Ti, kteří by si rádi zkusili jaké to je hrát v turnajových podmínkách, mají tuto možnost na našem oddílovém turnaji dne 7. srpna, kde pro ně má domácí klub připravenou otevřenou kategorii, ve které mohou vyhrát nejen ceny, ale také se přiučit od zkušenějších hráčů a porovnat si síly s ostatním nezávodně hrajícími hráči. Všichni tito hráči jsou vítání a třeba se s nich jednou stane také absolutní vítěz některého z turnajů!


.
Copyright 2007 © MGC Jedovnice, created by it2b s. r. o..